Crystal Land

Crystal Land


Hodnocení od Grisio VIP Club Playson
Autor hry: PLAYSON
Téma automatu: Alternativní
Datum vydání: 10/2017
Válce: 7 válců, 7 řádků
Výherní linie: neliniový
Výhernost (RTP): 95,2 %
Volatilita: Střední
Jackpot: Ano
Mobilní verze: Ano
Další vlastnosti hry: wild symbol, free spiny, scatter symbol, postupy po úrovních

Alternativní online automaty to sice v konkurenci klasických automatů nemají lehké, ale ty skutečně kvalitní si svoje místo v nabídce dobrých kasin najdou. Takový je i případ online automatu Crystal Land, který se pojmu standardní herní přístroj vyhýbá vskutku ve velkém stylu.

Kombinace mobilní hry a online automatu

Online automat Crystal Land vznikl pod křídly společnosti Playson a už na první pohled je vidět, že se autoři inspirovali úspěšnými mobilními hrami typu „spoj 3“, resp. v tomto případě „spoj 5“. My máme tento koncept rádi, a tak jsme byli zvědavi, jakým způsobem se Playsonu podařilo úspěšnou mechaniku implementovat do prostředí online automatů.

Na první pohled zaujme automat grafikou, resp. celým vizuálem. Ten je velmi podařený a člověk se mnohokrát přistihne, že má velkou chuť se barevných, lesklých, lákavých krystalů dotknout. Zpracování automatu je kvalitní a na prvotřídní úrovni. Přiznáme se však, že u her od Playsonu ani nic jiného, jako tradičně vysoko nastavenou vizuální laťku, nečekáme.

Co však tradiční není, to je gameplay. Zapomeňte na linie, zapomeňte na výherní cesty. V Crystal Lande je princip založen na něčem jiném. Herní pole má velikost 7 x 7 políček a vaším úkolem je vytočit na těchto polích výherní kombinaci z minimálně 5 sousedících symbolů. Je přitom jedno, zda na sebe symboly navazují horizontálně nebo vertikálně, důležité je, aby spolu sousedily. Pokud se vám podaří zřetězit 5 symbolů, jednak vyhráváte příslušnou sumu, ale současně získáváte jakoby spin zdarma, protože výherní symboly zmizí a na jejich místo spadnou symboly nad nimi (na nejvyšším řádku se doplní nové). Takto to funguje až do momentu, kdy už není na ploše ani jedna výherní kombinace.

Plné kapsy bonusů

Součástí tohoto systému je i to, že ze začátku nejsou dostupná úplně všechna políčka na herní ploše. Znamená to, že se netočí všechna pole na válci. Až 25 polí je zablokovaných. Odblokují se vždy po jednom řádku právě tehdy, když vytočíte nějakou výherní kombinaci, resp. když vytvoříte nějakou novou po odstranění té původní. Následně vám odblokování určitých řádků odemkne speciální bonusy, které se náhodně rozmístí po hrací ploše:

Wild symbol, který tak jako vždy nahrazuje chybějící symboly v potenciálně výherní kombinaci.

Ruby Wild také funguje jako běžný wild symbol, ale pokud se stane součástí výherní kombinace, změní se na symbol bomby, vybuchne a umožní vám vystřídat původní kameny novými, které spadnou z řádku nad nimi.

Po odblokování i posledního řádku úplně na vrchu herní plochy se spustí bonusové kolo, ve kterém platí speciální pravidla. Základ sice funguje tak jako v klasickém kole, ale po vytočení výherní kombinace a následném zmiznutí výherních symbolů, už na hrací pole nepřibydou další symboly. Ideální je, pokud po dobu tohoto kola, nejlépe s pomocí bonusů, odstraníte všechny symboly.

Aby toho nebylo málo, autoři vám zamotají hlavy i tím, že pod symboly na hracím poli skrývají 3 truhlice. Každá truhlice obsahuje symbol hvězdičky, resp. může obsahovat několik hvězdiček. Malá truhlice 1, střední 1 až 3 a velká truhlice 2 až 4. Hvězdičky mají super vlastnost, že fungují jako násobitel výhry. Každá hvězdička je + 1 násobitel, celkově je tak možné znásobit výhru až x9. Stačí objevit všechny truhlice a mít štěstí na vysoké hodnoty.

K vyšším výhrám vám v klasickém i bonusovém kole dopomohou i další speciální symboly, např. magický nápoj. Jde o kouzelný symbol, který vás zachrání vždy, když se na výherním poli nenachází ani jediná výherní kombinace. Má totiž tu moc, že dokáže změnit jakýkoliv symbol z pole na libovolný symbol, který se už na políčkách nachází.

Postupte na vyšší úroveň

Další vychytávkou, která nás na Crystal Lande velmi bavila, bylo levelování. To funguje jako v klasických hrách. Za výhry sbíráte body, a když jich nasbíráte dost, přesunete se do vyšší úrovně. Rozdíl mezi počítačovými hrami a online automatem je v tom, že tu vás vyšší úroveň neodměňuje vyššími výhrami, ale lepšími bonusy, ty však konec konců k vyšším výhrám vedou.

Hra má devět úrovní a po dokončení každé z nich vás čeká odměna. Tu si vytočíte na kole štěstí. První možností je odměna ve formě připsání sumy ve výši 5 % ze všech výher (jen výhry z kombinací shodných symbolů) z právě dokončené úrovně. Druhým typem odměny je 2 násobek 5 % sumy z předcházející úrovně. Třetí možností je prasátko. To vám zabezpečí, že se vám celá suma z právě ukončené úrovně přenese do další úrovně. A tam ji můžete následně při troše štěstí i zdvojnásobit.

Nejdříve si Crystal Land zahrajte zdarma

Možno si u čtení říkáte, že je to pořádně komplikované, a co si budeme psát, hlavně ze začátku to tak skutečnľ je. Do všeho se totiž ještě míchají i další bonusy a podbonusy a abychom byli upřímní, dost často se stávalo, že jsme ani nechápali, za co vlastně jsme nějaký konkrétní benefit získali.

Určitě nedoporučujeme hrát Crystal Land úplným začátečníkům a i pokročilým radíme, aby si ještě před prvním ostrým roztočením válců, zahráli automat zdarma. Než si osvojíte základní principy, chvilku to potrvá. Ale potom to bude zábava. Nás to, i přes sem tam skutečně zmatenému bonusovému schématu, celkem bavilo.

Kasinové hry od společnosti Playson najdete v kasinech:

Betano Vstupní bonus: 3500 CZK Hraj a vyhraj
MerkurXtip Vstupní bonus: 10200 CZK Hraj a vyhraj

Alternativní automaty

Další výherní automaty od Playson